Beton komórkowy, a domy pasywne

Alternatywa dla pustaków ceramicznych w postaci bloczków z betonu komórkowego, to zdaniem wielu specjalistów optymalny materiał ścienny do budownictwa jednorodzinnego. Z betonu komórkowego wytwarza całe systemy elementów: bloczka, nadproża i kształtki. Wszystkie są idealnie do siebie dopasowane, Bloczki, nadproża i kształtki tworzą kompleksową całość zapotrzebowania na materiał budowlany niezbędny w budownictwie mieszkaniowym.

W każdym bloczku betonu komórkowego znajduje się duża liczba komórek wypełnionych powietrzem, dzięki temu jest to materiał budowlany będący doskonałym izolatorem cieplnym. Dzięki idealnie dopasowanym nadprożom nie powstają mostki termiczne. Te właściwości sprawiają, że beton komórkowy doskonale się sprawdzi w budownictwie energooszczędnym. Spełnia bowiem wszelkie normy i wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych w budynkach mieszkalnych.

Dla przykładu, normy izolacyjności cieplnej spełniają nawet ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła bloczki są jednym z nielicznych materiałów stosowanych w budownictwie, z których użyciem ściana jednowarstwowa posiada współczynnik przenikania ciepła UC nawet na poziomie 0,19 W/(m2·K).

Bloczki łączy się ze sobą cienką warstwą zaprawy, po wyschnięciu tworzą trwałą i solidną monolityczną przegrodę ścienną. Nadają się zarówno do ścian zewnętrznych jak i ścianek działowych wewnątrz budynku. Bloczki z betonu komórkowego są też stosunkowo lekkie, a przez to łatwe w montażu, można docinać za pomocą ręcznej piły.

Z powodu tych cech materiały budowlane z betonu komórkowego są coraz częściej stosowane w budownictwie, polecane są także do budowy domów pasywnych.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.