Drzwi idealnie dopasowane do potrzeb

Wśród wielu elementów wyposażenia, które musimy zakupić do budowanego domu czy remontowanego mieszkania, jedno z czołowych miejsc zajmują drzwi wejściowe zewnętrzne. Ciężko sobie wyobrazić świeżo wykończony stylowy budynek o pięknej kolorowej elewacji, w którym straszą porysowane drzwi zewnętrzne z płyty wiórowej, pamiętającej dawno minioną epokę.

Najlepszy materiał na drzwi zewnetrzne.

Taki model drzwi rodem z lamusa nie stanowi także praktycznie żadnej ochrony, zarówno przed zimnem, jak i próbą włamania. Na temat ich wyglądu lepiej się nie wypowiadać i kiedy nie chcemy stać się pośmiewiskiem sąsiadów, to powinniśmy natychmiast zakupić jedne z dostępnych drzwi zewnętrznych drewnianych. Ceny ich nie uszczuplą zbytnio naszego portfela, a efekt, jaki dzięki nim osiągniemy, będzie wart każdej wydanej złotówki. Drewno oprócz swojego wyglądu ma również wiele zalet praktycznych, a wykonane z niego drzwi zewnętrzne nie będą wymagały żadnego dodatkowego ocieplenia. Wynika to z naturalnych właściwości drewna, które jest izolatorem termicznym, znanym i cenionym od stuleci. Odpowiednio wzmocnione i z zamontowanymi solidnymi zamkami skutecznie powstrzymają też włamywacza, czego niestety nie można powiedzieć o tanich drzwiach zewnętrznych z pcv. Stanowią one dobrą ochronę przed zimnem czy wilgocią, ale jeśli mieszkamy w niezbyt spokojnej okolicy, to lepiej wybierać inne rozwiązania. Najlepiej w takim miejscu sprawdzą się drzwi zewnętrzne metalowe, a materiałem najczęściej wykorzystywanym do ich produkcji jest wysokiej jakości stal zabezpieczona przed korozją. Konstrukcja takich drzwi zewnętrznych antywłamaniowych opiera się na mocnym szkielecie z ocynkowanych profili, a od zewnątrz pokrywa je blacha odporna na przecięcie i dla ozdoby lakierowana lub powleczona wodoodporną okleiną.

Odporne na uszkodzenia drzwi wewnętrzne.

Stal czy aluminium idealnie nadają się na drzwi zewnętrzne, jednak wewnątrz naszego domu będą całkowicie niepraktyczne. Tutaj od lat niezmiennie królują tworzywa sztuczne, z których najczęściej produkuje się popularne drzwi wewnętrzne białe, dobrze wyglądające w każdym wnętrzu. Są one niekłopotliwe w eksploatacji i łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy tylko myć ich powierzchnię z użyciem delikatnych detergentów, ale bez zawartości alkoholu powodującego żółknięcie PCV. Z racji, że w przypadku pęknięcia trzeba je będzie wymienić na nowe, warto zastanowić się, czy lepsze nie będą drzwi wewnętrzne drewniane, bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można wybierać spomiędzy wielu ich rodzajów, dostępne są zarówno tradycyjne drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe oraz jednoskrzydłowe, jak i nowocześniejsze drzwi wewnętrzne w wersji przesuwnej, idealne do małych mieszkań. Drzwi przesuwne wewnętrzne, jak ich sama nazwa wskazuje, poruszają się po zamontowanych na ścianie prowadnicach, często chowając się w jej wnętrzu. Nieważne, jaki będzie nasz wybór i jakie kupimy drzwi wewnętrzne. Wymiary ich musimy dokładnie dobrać do danego otworu drzwiowego, a pomiary lepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, z której usług zdecydujemy się skorzystać.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.