Etapy montażu drzwi zewnętrznych

Eleganckie i stylowe drzwi zewnętrzne to nie tylko ozdoba każdego domu, ale i jego ochrona przed intruzami. Takie bezpieczeństwo domownikom może zapewnić przede wszystkim ich fachowy montaż, dzięki któremu skutecznie będą pełnić wyznaczoną im funkcję.

Montaż drzwi zewnętrznych nie jest skomplikowany, ale jego wykonanie wymaga staranności i dokładności oraz postępowania dokładnie według instrukcji dołączonej przez producenta. Jest to o tyle istotne, że wszelkie popełnione błędy mogą spowodować np. problemy z otwieraniem i zamykaniem skrzydła drzwiowego. Oczywiście najlepiej byłoby to zadanie zlecić wyspecjalizowanej w tym ekipie, ale przy odrobinie zdolności do majsterkowania z powodzeniem można spróbować zrobić to samodzielnie.

Prace należy rozpocząć, dopiero kiedy na podłodze została już położona posadzka, a pierwszym krokiem jest dokładne wymierzenie otworu drzwiowego. Według nich dobierana jest ościeżnica, której elementy skręca się ze sobą i umieszcza w przygotowanym otworze, unieruchamiając za pomocą klinów. Po sprawdzeniu wypoziomowania wierci się otwory i przykręca ościeżnicę na stałe, a szczeliny wokół otworu wypełnia pianką montażową. Czas jej schnięcia to około 24 godziny i po tym czasie nadmiar należy przyciąć nożem. Pozostaje już tylko przykręcić do ościeżnicy zawiasy, zamocować klamki oraz zamki do skrzydła drzwi i zawiesić je na zawiasach.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.